בלוג

ניתוחים אסתטיים וגינלים

ניתוחים לשיפוץ האזורים האינטימיים הם נושא שלא תמיד נעים לדבר עליו, אבל בשנים האחרונות מקבל מקום בשיחות בין נשים וגם תופס תאוצה על פי כמות הפניות של נשים אלי באמצעות הפורומים השונים או במיילים.

ההתעניינות שלי וההתמחות שלי בנושא הניתוחים הללו בשנים האחרונות, נבעה ממקרים שנתקלתי בהם במהלך עבודתי כרופא נשים וכסקסולוג.

בפעם הראשונה שנתקלתי באישה עם דרישה כזו, חשבתי לעצמי; מה קורה לה? מה זה מפריע לה בכלל? ולמי זה משנה? אבל עם הזמן הבנתי שכמו בכל תחום אסתטי ופלסטי אחר, גם כאן יש חשיבות אישית רבה ובמקרים רבים גם פונקציונלית ורפואית ממש.

לכן, אנחנו נדבר היום על התחום של אסתטיקה ופלסטיקה של הפות והנרתיק!

באירופה ובארה"ב, תחום האסתטיקה הווגינלית הוא פופולרי מאד, והדבר מקובל כמעט כמו ניתוחי אף ושדיים.

לפני מספר שנים השתתפתי בקורס שעסק בתחום, שהתקיים באיסטנבול. הסתבר לי שבטורקיה המוסלמית התחום הזה ממש "פורח". השתתפו בקורס רופאים מאנגליה, אוסטרליה, ארה"ב, טורקיה, ספרד, דובאי ועוד. מגוון התרבויות ששמענו עליהן והדרישה לתחום ייחודי זה היא חובקת עולם.

בשנים האחרונות גם בארצנו הקטנטונת נושא הניתוחים האסתטיים תופס תאוצה ואני מוצא את עצמי שוב ושוב פוגש נשים שמחפשות פתרונות לדברים שפעם רק העזו לחלום עליהם.

גם לנושא הפורנו יש חשיבות בעניין, כי רוב השחקניות שרואים בסרטים הללו, מציגות מראה "מושלם" וחלק, ורובן מנותחות. תסכימו איתי, שלרוב איבר המין הנשי לא נראה כך…

אני באופן אישי חושב שלא בכל מצב ולא בכל מקרה יש צורך להתערב ולנתח.

בגישה הרפואית שלי, ניתוח הוא תמיד המוצא האחרון וכדאי לבצעו רק אם אין ברירה אחרת.

אני מוצא את עצמי מסביר פעמים רבות לנשים, שהפות שלהן נראה תקין ונורמלי לחלוטין ואני לא ממליץ להן להינתח. בחלק מהמקרים אני "מצליח", ובחלק מהמקרים הן לא משתכנעות ובכל זאת מעוניינות לתקן.

אציג כאן שני מקרים מיני רבים שנתקלתי בהם במרפאתי, אסביר שלא תמיד ישנה סיבה מוצדקת לנתח ומתי כן.

ב' היא אישה מטופחת מאד בת 55. לאחרונה התגלה לה שבעלה בגד בה. היא חוותה משבר אישי וזוגי כתוצאה מכך וכעת היא מנסה לשקם את נישואיה. לדבריה היא חושבת שמראה הפות שלה "מכוער" וכנראה זו אחת הסיבות לכך, שבעלה לא נמשך אליה וחיפש לעצמו אישה אחרת.

לאחר בדיקה, הסברתי לה, שהפות שלה נורמאלי לחלוטין ושאין שום צורך לגעת בו ולתקן. שוחחנו על מה שקרה לה עם בעלה והסברתי לה, שהבעיה היא אצלו ולא אצלה. שום "שיפוץ" לא ישנה את המצב ואם ישנה בעיה זוגית – אזי אותה יש לתקן וזה לא דורש ניתוח (לפחות לא פיזי)..

ישבנו יחד והראיתי לה במחשב תמונות של נשים רבות. ראינו שכמו שיש פנים שונות לכל אישה, כך גם יש מגוון שלם של מראי פות, ושהמראה שלה הוא בהחלט בגדר הנורמה.

לשמחתי היא קיבלה את דעתי ונפרדנו לשלום.

 

לעומתה, להלן המקרה של צ', בחורה בת 18, רווקה שהתגייסה לצבא לא מזמן. צ' סיפרה, שלדעתה יש לה שפתיים מאד ארוכות בפות, והדבר הציק לה מאז ומתמיד. בשל גודלן של השפתיים, היא לא יכלה ללכת עם ביקיני לים וזה הפריע לה לעסוק בספורט. לפני כשנה התחילה לקיים יחסי מין וגם שם זה גרם לכאבים והיא חוששת להכיר בחורים ונבוכה להתפשט בנוכחותם. כעת בצבא היא ממש מתביישת ללכת להתקלח עם כל הבנות וזה מגיע למצב בו היא מתקלחת בתחתונים אם משהי נוספת נמצאת במחיצתה במקלחת.

בבדיקה הגופנית שערכתי לה, אכן הסתבר שהשפתיים הפנימיות בפות ארוכות למדי, וגם קיימת חוסר סימטריה ביניהן.
במקרה הזה, ניתוח תיקון הוא מוצדק מאד גם ברמה האסתטית, הפונקציונלית (בעיקר) וגם מבחינה אישית ורגשית.
צ' עברה את הניתוח לאחרונה והתוצאה הייתה לשביעות רצונה המלאה.

חשוב לציין, שהניתוח אינו פשוט, ודורש מיומנות ורגישות מיוחדים מצד הרופא המנתח.
כמובן שכמו בכל ניתוח, יש סיכון לסיבוכים, כגון : דימום, זיהום, הצטלקויות לא יפות, כאבים ו/או חוסר תחושה ועוד.
לפני הניתוח יש לבצע תיאום ציפיות בכדי שהתוצאה תצא בהתאם לרצונה של המטופלת ועל המנתח לזכור שאין להבטיח דברים שלא ניתן לקיים.

מגוון הניתוחים היום הוא רב:

  • ניתוחים להקטנת השפתיים הפנימיות ו/או החיצוניות
  • תיקון חוסר סימטריה בפות
  • מילוי של השפתיים (חשוב לציין, כי כל המילויים מחזיקים כשנה-שנתיים)
  • הצרת הנרתיק
  • תיקון צלקות והצטלקויות לאחר לידות
  • תיקון ושחזור קרום הבתולין
  • הסרת נגעים, נקודות חן, שומות, יבלות וציסטות
  • הלבנה של העור באזור
  • תיקון צלקות של ניתוחים קיסריים

בשל חשיבותו של הנושא, הן ברמה הפונקציונלית והן ברמה האסתטית, את הניתוחים הללו אני מבצע בשיתוף פעולה מלא עם מנתח פלסטיקאי.

 

לסיכום, כדאי וחשוב לדעת, שהביקוש למענה הולם ורחב בתחום הפלסטיקה הווגינלית קיים בארץ ובעולם. אני תקווה שרוב הנשים לא תזדקקנה להתערבויות חיצוניות, שהרי בסופו של דבר כולנו סוג של וריאציה של הנורמה.
יחד עם זאת, אם קיים צורך העונה לאחד ממגוון הניתוחים שפרטתי בכתבה זו, חשוב לדעת למי לפנות.