חומצה היאלורונית להצרת הנרתיק

הזרקת חומצה היאלורונית להצרת הנרתיק

אחת הבעיות הלא מדוברות אך המטרידות נשים רבות היא הרחבה של הנרתיק.

לאחר מספר לידות (אבל גם לאחר לידה אחת), במיוחד אם היה מדובר בלידה מכשירנית (ואקום או מלקחיים), בתינוק גדול, אם בוצע חתך בלידה (אפיזיוטומיה) או שנוצרו קרעים ספונטניים, נוצרת פגיעה בשרירי רצפת האגן.

פגיעה בשרירים אלו, גורמת להם להתרחב, להימתח וללא טיפול נכון ומשקם, המצב עשוי להגיע לרמה שבה הנזק גדול וגורם לתסמינים לא נעימים ואף משמעותיים.

נשים רבות מתלוננות עקב כך לאחר הלידה, על דליפת שתן במאמץ, קושי בשליטה על הסוגרים, ירידה בתחושה המינית, הרחבה של הנרתיק, ו"תלונות" של בן הזוג על חיכוך חלש ולא מספק.

הטיפול הבסיסי והשמרני לבעיות אלה, הוא חיזוק שרירי רצפת האגן. ניתן לעשות זאת לבד באמצעות כיווץ והרפיה של השרירים הטבעתיים (תרגילי קגל). אך מניסיוני רוב הנשים לא עושות זאת, מסיבות שונות ומשונות.

לכן מומלץ ורצוי לבצע תרגילים אלו במסגרת מקצועית, כגון הפניה לפיזיותראפיה של רצפת האגן, או פשוט להירשם למכון או להתעמלות המיועדת לנשים לאחר לידה לחיזוק שרירי הליבה ורצפת האגן.

במידה וטיפולים אלו נכשלים, האופציה הטיפולית הקיימת עד לא מזמן הייתה ניתוחית בלבד (קראי על "ניתוח להצרת הנרתיק").

היום קיימות אפשרויות נוספות שאינן ניתוחיות !!

האפשרות הפשוטה והמהירה ביותר היא הזרקה של חומצה היאלורונית מיוחדת באזור הכניסה של הנרתיק. ההזרקה באזורים אלו גורמת גם להצרה מכאנית מקומית, וגם גורמת לרקמה לייצר אלסטין וקולגן דבר שמשפר את יכולת הכיווץ והגמישות של המקום. בנוסף החומצה ההיאלורונית סופחת נוזלים למקום ובכך מעבה עוד יותר את הרירית ומצרה את הכניסה לנרתיק.

ההליך פשוט ומתבצע במרפאה תחת הרדמה מקומית בלבד.

הסיכון לסיבוכים הוא נמוך ביותר, וההחלמה קלה וקצרה.

יתכנו מעט כאבים ורגישות מקומית במשך מספר ימים, וכבר לאחר שבוע ניתן לקיים יחסי מין ללא חשש.

אפשרות נוספת היא טיפול בלייזר להצרת הנרתיק.

בהליך זה מתבצעים 3 מחזורי טיפול באמצעות מכשיר לייזר יעודי (כל חודש טיפול יחיד הנמשך כשעה), ובתום התהליך השלם תרגישי בשיפור ניכר במצב הנרתיק שלך.