חומצה היאלורונית למילוי שפתי הפות

הזרקת חומצה היאלורונית לעיבוי שפתי הפות

לאחר מספר לידות ועם השנים, המבנה והצורה החיצונית של השפתיים החיצוניות של הפות (LABIA MAJORA) משתנה.

רקמת השומן הנמצאת בתוך השפתיים מתדלדלת, העור נראה מקומט יותר, השפתיים נראות "נפולות" וצנוחות כלפי מטה, ופתח הנרתיק נראה גלוי ופתוח עקב כך.

נכון, רבים יגידו "אז מה" ? "למי זה מפריע" ?

אבל מסתבר שנשים רבות מוצאות את המצב כבעייתי ומפריע עבורן.

הן מתביישות במראה איבר המין שלהן, חוששות מאינטימיות (בעיקר אלו, שכבר אין להן בן זוג קבוע) ובאופן כללי כאלה, שפשוט לא מרוצות מהשינוי שעבר על המקום במרוצת השנים.

השיטות לטיפול במקרים כאלה תלויות כמובן ב"חומרת המצב" ובעודפי העור שנמצאים במקום.

במצבים קשים הדרך היחידה היא לבצע ניתוח להסרת עודפי העור ומתיחה שלו (ניתוח להקטנת השפתיים החיצוניות).

במקרים הקלים לעתים טיפול בלייזר מקומי עשוי לעזור במיצוק ומתיחה קלה של העור במקום, אולם יעילות השיטה היא לא גבוהה ולא תמיד מחזיקה מעמד.

כיום השיטה החדשנים ביותר היא הזרקה של חומצה היאלורונית ייעודית לאזורים האינטימיים. מדובר בחומצה היאלורונית ייחודית שפותחה במיוחד להזרקות באזורים הגניטאליים וגורמת לא רק למילוי פיזי של נפחים אלא גם מעודדת יצור של חומרים טבעיים בגוף כגון אלסטין וקולגן שבונים ומחדשים את הרקמות. כמו כן, החומצה סופחת נוזלים וכך מסייעת עוד יותר לשימור הנפח במקום המוזרק ולמתיחת העור שמעליו. החומצה ההיאלורונית מחזיקה מעמד במשך כשנה עד שנה וחצי עד שהחומר נספג בגוף.

באמצעות הזרקה סלקטיבית ומקצועית ניתן להוסיף נפח לשפתיים החיצוניות, ליצור מראה "עגלגל" ומלא יותר, להרים עור נפול וליצור מראה סגור יותר של השפתיים ומפתח הנרתיק.

ניתן כמובן גם לשלב בין ניתוח להקטנת השפתיים החיצוניות ובמקביל הזרקה של חומרי מילוי כגון חומצה היאלורונית בכדי להחזיר נפח לשפתיים החיצוניות של הפות בכדי להשיג תוצאה טובה ומושלמת. בהזרקות הללו, רמת הסיכון היא נמוכה ביותר בדיוק כמו בהזרקות של חומצה היאלורונית בפנים או במקומות אחרים, והסיבוכים האפשריים הם דימום, זיהום, ותגובה אלרגית מקומית, אך סיבוכים אלה הם נדירים.