הקטנת שפתיים פנימיות

נושא הניתוחים האסתטיים של השפתיים הפנימיות הוא שכיח ונפוץ בעולם וכעת גם בישראל מקבל התייחסות ראויה.

חשוב לציין ולהדגיש כי ברוב המקרים גם אם את חושבת שהשפתיים הפנימיות שלך הן בולטות וגדולות מהרגיל, זה עדיין לא אומר שהמצב אכן חריג ושמדובר במצב המחייב ניתוח.

בעבר השפתיים הפנימיות נקראו ה"שפתיים הקטנות", אולם מכיוון שאצל חלק ניכר מהנשים דווקא השפתיים הללו הן גדולות ובולטות יותר, הוחלט לשנות את שמן לפי המיקום האנטומי שלהן. לעומת מבנה השפתיים החיצוניות (ראה בדף "ניתוחים להקטנת ומתיחת השפתיים החיצוניות), השפתיים הפנימיות מורכבות מעור דק יותר, ללא זקיקי שיער ותוכן שומני קטן יותר. כמו כן, העצבוב שלהן גדול יותר ובשל כך המקום רגיש יותר למגע.

צורת השפתיים הפנימיות וגודלן הוא דבר ששונה מאישה לאישה בדיוק כמו שהפנים שונות מאחת לאחרת. ברוב המקרים השוני הוא נורמאלי לחלוטין ולא מהווה שום בעיה.

מבחינה אסתטית זה כבר עניין אחר ותלוי כיצד האישה רואה את המראה שלה בעיני עצמה או כאשר משווה זאת לאחרות.

ישנם מקרים שבהם הצורך בניתוח אסתטי להקטנת השפתיים הפנימיות הוא חשוב ולעיתים הכרחי.

במקרים של מומים מולדים, שבהם יש חוסר סימטריה בולט ומשמעותי בין צד אחד לצד השני.

במקרים של קרעים ועיוותים שנוצרים, לאחר לידות טראומטיות ופגיעה מקומית במראה השפתיים.

והנושא החשוב מכולם, במצבים שבהם קיימת הגדלה משמעותית מאד של השפתיים דבר שגורם להפרעות כגון : כאבים בזמן יחסי מין, חיכוך ושפשוף בעת פעילות גופנית, חוסר יכולת ללכת עם בגד ים או בגדים צמודים ועוד.

לא מעט נשים צעירות מתביישות להתפשט בפומבי (בצבא או בחדרי הלבשה) או שנמנעות מקשר אינטימי בשל המבוכה הנגרמת ממראה איבר המין שלהן. יש נשים שמתעקשות לקיים יחסי מין בחושך מוחלט כי לא רוצות שבן הזוג יראה כיצד זה נראה אצלן.

בכל המקרים הללו, יש לבדוק את האישה ולהבין ממנה מה הגורם המפריע? האם מדובר רק בעניין אסתטי או שיש כאן גם מצוקה אמיתית וקושי בתפקוד.

במרפאתנו החלטנו כי ניתוח זה יבוצע בצוות של שני רופאים  הכולל רופא נשים מומחה ורופא פלסטיקאי מומחה, בכדי לקבל את התוצאות הטובות ביותר מבחינה פונקציונלית ואסתטית.

רק באמצעות שיתוף פעולה בין רופא נשים ופלסטיקאי ניתן להגיע לתוצאות הטובות והמושלמות ביותר מבחינה תפקודית ואסתטית !!!

כאשר מדובר במצב שמצריך ניתוח להקטנת השפתיים הפנימיות, הוא מבוצע בבית חולים פרטי בהרדמה מלאה.

אורך הניתוח כשעה-שעה וחצי תלוי במורכבותו, לאחר מכן ישנה התאוששות של כשעתיים ואז תשוחררי לביתך.

בהמשך תזומני לביקורות לפי הצורך עד להחלמה מלאה.

לא ניתן לקיים יחסי מין במשך 6-8 שבועות לאחר הניתוח.