הצערת הנרתיק

כמו כל איבר אחר בגוף שלנו, גם הנרתיק "מתבגר" עם השנים.

הנרתיק מאבד במהלך השנים חומרים טבעיים כגון: קולגן, אלסטין, שומן ונוזלים ולכן רקמת הנרתיק הופכת דקה יותר ופחות גמישה וכך נוטה יותר להיפצע במהלך יחסי מין, להיחשף למזהמים שונים והדבר גורם לכאבים ביחסי מין, אי נוחות, תחושת צריבה, גרד ועוד.

במקרים בהם הסיבה העיקרית לאטרופיה של הנרתיק (הידקקות ויובש נרתיקי) היא חוסר הורמונלי, ניתן לשפר את המצב ע"י תוספת מקומית של קרם או טבליות של ההורמון אסטרוגן.

במידה והטיפול באסטרוגן מקומי אינו מספק או במקרים שבהם לנשים מסוימות אסור להשתמש באסטרוגן, ניתן לשקול טיפולים נוספים בכדי לשפר ולהצעיר את הנרתיק.

כל אישה הסובלת מיובש נרתיקי או כאבים בזמן יחסי מין, צריכה לעבור בדיקה גינקולוגית ואבחון מדויק, בכדי לשלול בעיות רפואיות שעשויות לגרום לאותם תסמינים.

לאחר האבחנה ושלילת בעיות רפואיות ספציפיות ניתן להציע טיפולים חדשניים להחזרת הגמישות והרטיבות הטבעית לנרתיק.

הטיפול החדשני באמצעות לייזר מקומי הוא גולת הכותרת היום בטיפול וחידוש רקמת הנרתיק.

מדובר במכשיר לייזר עם מתמר הדומה למתמר של אולטרה סאונד ואגינלי, המוחדר לנרתיק ושולח "פולסים" של לייזר בצורה אחידה ומעגלית וכך גורם לרירית הנרתיק ל"התעורר" ולחדש את יצור האלסטין והקולגן באופן טבעי.

הטיפול כולל שלושה מפגשים עוקבים אחת לחודש (סה"כ 3 חודשים) ונמשך כ-45 דקות בכל פעם. הטיפול אינו כואב ואינו מצריך אלחוש או טיפול נגד כאבים לאחר מכן.

לאחר חצי שנה יש צורך בביקורת ובמידה הצורך לחזור על טיפול יחיד, וכך בכל שנה לאחר מכן.

במידה ואין שיפור מספק או במידה ורוצים להגביר את יעילות הטיפול ניתן לבצע לאחר סיום הטיפול בלייזר, הזרקות של חומצה היאלורונית ייעודית מקומית לנרתיק.

כך על ידי החדרה של חומצה היאלורונית לרירית הנרתיק, אנחנו מוסיפים את אבני היסוד הטבעיים של הגוף ליצור אלסטין וקולגן. השילוב של החומצה ההיאלורונית ביחד עם גירוי הרירית הנרתיקית באמצעות הלייזר גורם לשפעול מוגבר של תהליך ההתחדשות של רירית הנרתיק ולהצערתה.